חיפוש

מרגיש מאויים: כתב "כאן11" דניאל אלעזר מגיב

שתפו כתבה

עיתונאי "כאן11" דניאל אלעזר, אשר שפרסם בקיץ שעבר תחקיר אודות חברת "אמוזה" בבעלות דניס צ'רקוב ומישל טרוני, פנה אל בית המשפט השלום בת"א בבקשה למתן צו הרחקה כנגד השניים. לטענת הכתב, מישל ודניס תקפו אותו בשתי הזדמנויות שונות במהלך החודש האחרון, ואף איימו "להעלים" אותו. בקשתו של הכתב התקבלה, וצו ההרחקה לשלושת החודשים הקרובים נכנס לתוקף.

רק לפני כחודש, התארח כוכב הרשת דניס צ'רקוב, בתכניתו של בלוגר הרכילות עומרי חיון "שבע בערב עם עומרי חיון" המשודרת בערוץ האינטרנטי RHTC ודיבר אודות הכתב דניאל אלעזר ועל פרשת חברת "אמוזה". ועכשיו, העניינים מתלהטים, כתב "כאן11" דניאל אלעזר הוציא צו רחקה נגד כוכבי הרשת דניס צ'רקוב ומישל טרוני, וזאת בצל סכסוך משפטי מתמשך בין הצדדים. המאבק המדובר החל לפני יותר משנה, כאשר אלעזר פרסם תחקיר על חברה בבעלות השניים – שלימים אף הגישו נגדו תביעה בגובה 2.6 מיליון ש"ח.

לבקשתו של אלעזר, בית משפט השלום בתל אביב אישר צו הרחקה נגד השניים לאחר דיון שנערך במעמד הצדדים ב-15 בדצמבר. בהחלטת השופט רז נבון נכתב: "לאחר עיון בבקשה, ניתן בזאת צו ארעי במעמד צד אחד האוסר על המשיבים או מי מהם ליצור כל קשר עם המבקש, להטרידו בכל דרך, לאיים עליו, לעקוב אחריו או לפגוע בפרטיותו. בנוסף, ניתן בזאת צו הרחקה של המשיבים או מי מהם מביתו או ממקום עבודתו של המבקש למרחק שלא יפחת מ- 200 מטרים". הצו יהיה בתוקף עד 13 במרץ 2023.

כחלק מן הבקשה אותה הגיש אלעזר לבית המשפט, באמצעות עו"ד מיה כץ ממשרד ליבליך-מוזר-גליק, טען אלעזר כי במהלך השנה האחרונה השניים מטרידים, מאיימים ותוקפים אותו בכל דרך אפשרית. עוד הוסיף וטען אלעזר כי הוא חש מאוים ובסכנה ממשית לחייו, והוא אף ציין בבקשתו דוגמאות קונקרטיות מתחילת החודש הנוכחי.

 אלעזר, טוען כי, מישל טרוני הטריד אותו בזמן עבודתו, איים עליו ודחף אותו. האירוע הסתיים לאחר שעוברי אורח הפרידו בין הצדדים. בשבוע שעבר, בזמן שאלעזר מסר עדות בבית המשפט, השניים דחפו אותו, ניסו להפיל אותו ודניס אף אמר לו כי "אם הייתי יכול הייתי מעלים אותך". "לאחר ששמעתי את הצדדים ועיינתי בכתבי הטענות סברתי כי דין הבקשה להתקבל באופן חלקי, כך שהצו הארעי שניתן על ידי כב' השופטת אידית קליימן-בלק, יהפוך לצו קבוע שיעמוד בתוקף למשך 3 חודשים", כתב השופט נבון בהכרעתו.

נזכיר, כי הסכסוך בין הצדדים החל בקיץ 2021, כאשר אלעזר פרסם תחקיר נוקב בשני חלקים שבמרכזו חברת אמוזה, שבין בעליה דניס ומישל. בתחקיר, נטען כי השניים גייסו עשרות אלפי שקלים ממאות ישראלים וכי לכאורה, "אנשי אמוזה כיוונו לשכבות הנמוכות ביותר של החברה הישראלית כדי לחלוב מהם כספים בשיטות מפוקפקות. חיילים וחיילים בודדים, נשים חד-הוריות, צעירים ועוד. אצל חלקם היה מדובר בשארית חסכונותיהם". בעקבות התחקיר, בחודש פברואר האחרון הגישו מישל ודניס תביעה נגד אלעזר והעורך רועי ינובסקי בגובה של 2.6 מיליון ש"ח, בטענה שהכתבה "שקרית, מגמתית ונגועה באינטרסים זרים".

מישל טרוני ודניס צ'רקוב מסרו כי "אלעזר הגיש את הבקשה להטרדה מאיימת – שימו לב – שנה וחצי לאחר מקרה ה'הטרדה' הראשון שטען לו. זאת, לאחר שנודע לו כי תיק החקירה נגד דניס ומישל נגנז ושמם נוקה מכל רבב וכי הוא מחויב כעת בפרסום הודעת תיקון לפי סעיף 25 לחוק איסור לשון הרע, עיתוי מפתיע. כמו כן, דניאל אלעזר שיקר לבית המשפט וטען שאנחנו מחזיקים נשק ברישיון בבקשה שלו, דבר שהוא שקרי (לא החזקנו נשק מאז הצבא) ולא נכון. בנוסף הוא אף טען שאנחנו מקושרים לגורמים עבריינים בעולם התחתון ורוצים לרצוח אותו ולהעלים אותו ובכך שידל את בית המשפט להסכים לצו ההרחקה הזמני תחת עובדות שקריות, הכל על מנת לקבל את מבוקשו לעוד אייטם צהוב וזול כנגד דניס ומישל.

"תסבירו בבקשה: איך עיתונאי עושה בולדוג לאנשים ואז מגיש נגדם צו הרחקה? איך עיתונאי מטריד אנשים ברחוב, בקרבת מגוריהם, בתוך הנכסים שלהם, ואז מזדעק על שתקפו אותו בחזרה? הוא גם יקבע את הדרך שבה יתנהלו העניינים ביניהם וגם את הגבולות שלה? ככה לא בונים חומה. מי שטומן ידו בקלחת, שיתסכל במראה וימצא את האשם לכוויות.

"הדבר הכי מצחיק שמוסיף לטענה שלו הוא שדניאל אלעזר לא היה מוכן לבקשת השופט להטיל צו הרחקה הדדי, ומשום מה דרש שיהיה חד צדדי מצדם של דניס ומישל, הרי כך מתנהג האדם שמפחד להירצח? אדם שבאמת מפחד אמור לדרוש צו הדדי ובכך גם הוא לא להתקרב לאותם אנשים שכיבול 'מפחד מהם ומרגיש מוטרד'. עיון בהחלטת בית המשפט מגלה שאלעזר כלל לא קיבל את מבוקשו. בית המשפט קבע כי הוא הגורם המסלים את היחסים בין הצדדים. כמו כן וחשוב מכל – אלעזר ביקש להסיר את הסרטונים האחרונים שהועלו בעניינו בעמודים של דניס ומישל. בית המשפט דחה את בקשתו באופן נחרץ – כך שאנו מזמינים אתכם להיכנס אלינו לעמוד ולראות את הפרסומים שדניאל אלעזר ניסה למחוק באמצעות צו בית משפט – ללא הצלחה".

 

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות באייטם שתפו אותנו. מערכת אחלה NEWS

אחלה תגובות

כתבו את דעתכם על הכתבה

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

אחלה כתבות

אחלה רחובות

חדשות וחשיפות מקומיות

מומלצי גוגל

דילוג לתוכן