חיפוש

יאיר לפיד: "הבדיחה של בן גביר היא על חשבוננו, לא ייגמר טוב"

שתפו כתבה

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד מאמין שממשלת נתניהו תשרוד שנה וחצי, כי רה"מ חלש. "בנימין נתניהו וחבורתו הם אנשים מסוכנים", הוא אומר, "אני לא מוכן לרמות ולשקר כמוהם".

יו"ר האופוזיציה, יאיר לפיד מאמין כי הממשלה החדשה תתפרק תוך שנה וחצי. בנוסף, מקווה מאמין כי הוא יחזור לשלטון בכוחות מחודשים וביתר שאת. "מי שיפיל אותם זה הם, אחד את השני, הדבר הכי בולט זו החולשה המוחלטת של נתניהו", אמר לפיד.

הראיוןאצל בן כספית במעריב. צילום: מסך רשתות חברתיות

בראיון מקיף לבן כספית במעריב, אמר לפיד כי הבוחרים פתרו את הפחד שלהם מהערבים על ידי הצבעה לבן גביר, "מישהו שהניסיון היחיד שלו במשטרה זה שהוא היה עצור הרבה פעמים. זה לא סביר. אני יושב בקבינטים או בוועדת חוץ וביטחון כבר עשר שנים, והוא זה שצריך להרגיע את הציבור הישראלי".

בינימין נתניהו. צילום: מסך רשתות חברתיות

"זה לא יכול להיגמר טוב", אמר לפיד בתגובה למינויו של בן גביר לשר לביטחון לאומי, "מדובר באזורים הכי נפיצים בעולם, בערך, ועכשיו משחקים באיזה משחק פוליטי עם השחקנים הכי קיצוניים בחברה הישראלית. מה שעוד יותר מדאיג זה שנתניהו יודע את זה, הוא יודע שזה מסוכן. אין לו את הכוח. הוא חלש מדי מול שותפיו, אז אין לו את הכוח למנוע את זה".

איתמר בן גביר. צילום: מסך רשתות חברתיות

לפיד דוחה את הטענות כי לא הגיב מספיק להתקפות מצד הימין ואומר "אני לא מוכן לשקר כמוהם. משונה בעיניי שאנשים אומרים – בנימין נתניהו וחבורתו הם אנשים מסוכנים, למה אתם לא כמוהם. אנחנו לא כמוהם כי הם אנשים מסוכנים. אני לא אשקר, אני לא ארמה".

העיתונאי בן כספית. צילום: מסך רשתות חברתיות

לגבי הטענות על העברת 53 מיליארד שקל למנסור עבאס, אמר לפיד: "כן, ה־53 מיליארד האלה היו שקר גס. היום פורסם שנתניהו מעביר להם את ה־30 מיליארד שקל שאנחנו תכננו להעביר להם. בשנה האחרונה הועברו בערך 5 וחצי מיליארד שקלים, זה הכל. יש פה קבוצה שמוכנה לחזור שוב ושוב על שקרים, כי שקרים עובדים רק אם חוזרים עליהם שוב ושוב ושוב. בפעם הראשונה זה אבסורד, בפעם החמישים קצת פחות, בפעם החמשת אלפים המוח האנושי שומע משהו מוכר, מזהה אותו עם המילה אמת".

לדברי לפיד הוא מודאג מתהליך של התרחקות הישראלים מהיהדות, והתרחקות היהודים מהישראליות: "אלה שקוראים לעצמם היהודים, או הממשלה הלאומית, מתרחקים מגיוס לצה"ל, מתרחקים מהרעיון של שוויון בנטל הכלכלי, מתרחקים מכל סממן של ממלכתיות מדינתית, ויש תהליך שהוא בעיניי לא פחות מורכב ובעייתי, שבו הישראלים מתחילים להתרחק מהיהדות, כי מבחינתם מייצגיה הם אורית סטרוק, בן גביר וסמוטריץ', אז הם לא רוצים יחסים איתה".

יאיר לפיד. צילום: מסך רשתות חברתיות

לגבי הרפורמה במערכת המשפט של השר לוין אמר לפיד: "מערכת המשפט לא נחרבת כל כך מהר. אנחנו נקיים דיאלוג גם עם אנשים מתוך הקואליציה בניסיון להסביר להם ולדבר איתם על זה שמה שקורה פה הוא לא תקין באופן עמוק. אנחנו צריכים להילחם על מערכת המשפט, ואנחנו ניאבק על זה, ואנחנו נפגין על זה, ואני מאמין שהמערכת המשפטית תעמוד על שלה. לא כל כך מהר הורסים דמוקרטיות".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות באייטם שתפו אותנו. מערכת אחלה NEWS

אחלה תגובות

כתבו את דעתכם על הכתבה

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

אחלה כתבות

אחלה רחובות

חדשות וחשיפות מקומיות

מומלצי גוגל

דילוג לתוכן