חיפוש

2023: התקציב החדש של עיריית רחובות

שתפו כתבה

בימים האחרונים, זכתה עיריית רחובות בתקציב מיוחד מהמשרד להגנת הסביבה אשר ישמש להכנת תוכנית מקיפה למוכנות העיר רחובות להתמודדות עם שינויי האקלים. כל הפרטים

קיים קונצנזוס מדעי בנוגע להתחממות כדור הארץ המובילה לשינויי אקלים. בעקבות שלושת העשורים האחרונים, שהיו החמים ביותר על פני כדור הארץ, נערכו מחקרים רבים שהוכיחו כי שינויי האקלים אינם עוד בגדר תיאוריה אלא עובדה איתה עתידה האנושות להתמודד בעשורים הקרובים.
מחקרים רבים מצביעים על כך כי לשינויי האקלים השלכות ישירות בעלייה בשכיחות של אירועים קיצוניים הכוללים בין היתר גלי חום קיצוניים, בצורות, אירועי הצפה קשים ועוד. אירועים אלו גורמים לפגיעה קשה באוכלוסיות רבות בעולם ובישראל, ולמרבה הצער הפגיעה הקשה ביותר היא בדר"כ דווקא באוכלוסיות מוחלשות.

המשרד להגנת הסביבה פרסם לאחרונה קול קורא המציע לרשויות מקומיות מימון להכנת תוכנית היערכות לשינויי אקלים, מתוך הבנה שהרשויות המקומיות הינן מפתח משמעותי ביותר בהתמודדות עם שינויי האקלים והשלכותיו. עיריית רחובות התמודדה מול עשרות רשויות במסגרת הקול הקורא וזכתה במימון המקסימלי שהוצע ע"י המשרד להגנת הסביבה- כ- 250,000 ₪. בהתאם התחייבה העירייה להוסיף כ-62,000 ₪ נוספים כך שהמימון הכולל של התוכנית יעמוד על כ-310,000 ₪. במסגרת זו, עיריית רחובות תפעל להכנת תוכנית מקיפה שבה ייכללו צעדים אופרטיביים שישפרו את מוכנות העירייה לאירועי קיצון עתידיים התלויים באקלים, והם ישולבו בתוכנית העבודה העתידיות של העירייה וכן בתוכניות העבודה הפרטניות של כל אגף רלוונטי בעירייה.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות באייטם שתפו אותנו. מערכת אחלה NEWS

אחלה תגובות

כתבו את דעתכם על הכתבה

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

אחלה כתבות

אחלה רחובות

חדשות וחשיפות מקומיות

מומלצי גוגל

דילוג לתוכן