חיפוש

נס ציונה של סיפורים ותדהר אחד

שתפו כתבה

הוא נולד וגדל בגבעתיים, בשנת 2007 "ערק" לפנינת השפלה נס ציונה. עושה רושם שהוא "מהחבר'ה" הטובים. "ערכיות היא מעל הכול". תומר תדהר, (51) אייש את תפקיד דובר עיריית נס ציונה במשך 12 שנה. תפקיד מפתח זה ביצע תחת כהונתו של ראש העיר המיתולוגי יוסי שבו ז"ל. כאשר נבחר שמואל בוקסר לראשות העיר, פוטר תדהר מתפקידו, ומהעירייה. "מדובר בצייד חסר ערכיות. הוא מקדש תרבות של פחד". נראה שתומר תדהר יעשה הכול על מנת לשוב אל עיריית נס ציונה. הפעם, כראש עיר. ראיון מיוחד

תומר תדהר, הוא נס ציוני "פטריוטי" אמיתי. מסוג האנשים אשר לוקחים קשה את העובדה כי העיר מתנהלת לכאורה בצורה שנויה במחלוקת בשנים האחרונות. ניכר עצב על פניו כאשר מעלים בפניו את הידיעה כי חפציו ומתנותיו היקרות של ראש העיר לשעבר יוסי שבו ז"ל נזרקו אל פח האשפה בצורה בזויה ביותר. תדהר, מילא את תפקיד דובר עיריית נס ציונה ועוזרו של שבו המנוח במשך כ 12 שנים.

אחת מן מתנות המזכרת של יוסי שבו ז"ל אשר נמצאה בזבל. צילום: באדיבות המצלם

כאשר בוקסר נבחר כראש עיר, הספיק תדהר לדברר את העירייה מספר חודשים בודדים ואז, לא במפתיע, וללא התראה מוקדמת פוטר. לטענתו, ללא טרום שימוע, מיותר לציין, כי שימוע של ממש לא נערך. לאחר ששכר שכירת חרב, לוחמת צדק, בדמותה של עו"ד מפולפלת עד מאוד, הוצא לחופשה בתשלום שאחריה לא שב למשכן ברחוב הבנים. היום, התייצב המועמד הפוטנציאלי לראשות העיר אל מול עדשת "אחלה נס ציונה" למיני ראיון נטול פילטרים ועקבות.

תומר תדהר בראיון ל"אחלה נס ציונה". צילום: מערכת אחלה נס ציונה

"אני אדם ללא מניירות, איש שאוהב בני אדם ושאכפת לו מנס-ציונה ועתידה. תפקיד ראש העיר הוא מהותי עבורי ולא רצון לזכות בכבוד והערצה. אני אתמודד לראשות העיר עד הסוף. ובע"ה ובעזרת התושבים אחליף את בוקסר בעוד פחות משנה" כך מספר תדהר ל"אחלה נס ציונה".

כאשר נשאל על עננת הפיטורין, סיפר כי "בראשית חודש פברואר 2019 (לאחר שנכנס בוקסר לתפקידו) נקראתי לשיחה שבה הובהר לי מפי ראש העירייה ומנכ"לית העיריה כי אין בכוונתם להאריך את החוזה שלי שהסתיים ב-20.2.19. הסכמתי למתווה עזיבה בהסכמה, אך בקשתי ההומנית לעכב את העזיבה בחודשיים שלושה עד שאשתי תלד (הייתה בסוף חודש תשיעי עם בננו השני) נתקלה בסירוב – ללא רגישות וללא התחשבות". תדהר מוסיף ומספר "לא הייתה סיבה נראית לעין שלא לקבל את בקשתי לעכב את הפיטורים בחודשיים-שלושה. לא רציתי לחזור הביתה, עם בשורה שפוטרתי בזמן שאשתי ממש כורעת ללדת. זה עלול היה להשפיע לרעה על הלידה. יש בכך התנהגות המלמדת על חוסר רגישות וחוסר התחשבות בבקשה הומנית. אך כנראה שלא ניתן לצפות ליחס אחר מראש עירייה שהתחביב שלו זה צייד של חיות בר אציליות".

"ערכיות היא מעל הכול". תומר תדהר. צילום: מערכת אחלה נס ציונה

לדעתך, תושבי העיר מביעים את דעתם החופשית? "התפתחה בעיר תרבות של פחד. תושבי העיר, אשר מעזים להשמיע ביקורת ברשתות החברתיות, זוכים לקבל לכאורה, תביעות השתקה (בגין הוצאת לשון הרע). לדעתי, לכאורה, המסר לתושבים מצד בוקסר והעירייה, הוא, אפס סובלנות לדעות המבקרות את השלטון. התוצאה היא פגיעה אנושה בערכי הדמוקרטיה, חופש הביטוי וזכות הציבור לדעת".

סיקרנת. ספר קצת על הלך הרוח בעירייה "זה לא סוד שבארבע שנים האחרונות השתלטה על העירייה תרבות של פחד. מנהלים בדרגי הביניים ועובדים מעדיפים שלא להיות תחת הרדאר, לא של ראש העיריה ולא של המנכ"לית. רק המקורבים וכאלה שמשתדלים למצוא חן, זוכים להכרה ואילו הטובים באמת לעיתים מצאו עצמם עוזבים את הארגון או מועזבים. כאשר מנהל חושש להגדיל ראש שמא "יחטוף" זה יוצר מצב של "קיפאון", סגנון "שב ואל תעשה". כולנו עדים לריג'קטים ברחבי העיר שאינם מטופלים ומוקד עירוני שסוגר פניות תושבים ולא תמיד לאחר וידוא ביצוע. תרבות הפחד מעודדת סגידה ופחות עשייה".

צייד באפריקה – ראש עיר בנס ציונה. כתבתו של איתי שיקמן, ynet. צילום: צילום מסך

סכם, תומר תדהר הוא: "אדם שמדבר בגובה העיניים, רגיש לבני אדם וכראש עיר, אהיה קשוב לצרכים ולרצונות של התושבים. אכפת לי עד מאוד מהעיר. אני מעוניין להצעיד את נס ציונה קדימה, ולהפוך אותה לעיר שכייף לחיות בה ולבלות בה. עבורי, נס-ציונה היא בית. חשוב לי שהתחושה הזו תקבל ביטוי גם בחיי קהילה עשירים ובעשייה למען התושבים בכל תחומי החיים".

מטעם עיריית נס ציונה נמסר כי "כל בר דעת יודע, שאדם שעזב את מקום עבודתו בטריקת דלת צורמת, נגוע בניגוד אינטרסים מובהק.
בשל צנעת הפרט, לא ניכנס לפרטי המקרה. אם יש למר תדהר טענות בדבר תנאי סיום העסקתו, הוא מוזמן לפנות לברור בבית המשפט, שם עיריית נס ציונה תגיב לדברים. עיריית נס ציונה מברכת על דיון ציבורי ביקורתי וקשובה יותר מאי פעם לתושבי העיר. בעידן בו הרשת החברתית מאפשרת במה מלאה לכל תושבת ותושב, בוחרת העירייה להוביל דיון אחראי ולהוקיע אלימות ברשת".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות באייטם שתפו אותנו. מערכת אחלה NEWS

אחלה תגובות

כתבו את דעתכם על הכתבה

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

אחלה כתבות

אחלה רחובות

חדשות וחשיפות מקומיות

מומלצי גוגל

דילוג לתוכן